Emekli Maaşımı Hangi Bankaya Yatırayım


Emekli oldunuz ve maaşınızı hangi bankadan almak istediğinize karar veremediyseniz belki aşağıdaki bilgiler işinize yarayabilir. Hangi banka ne avantajlar sağlıyor, ne kadar promosyon müşterilerine veriyor. 13.01.2016 tarihi itibariyle bir bakalım.

Aşağı yukarı her bankada ortak emeklilerimize tanınan haklar hesap işletim ücreti muafiyeti, atm'lerden ücretsiz çekim, bazıları her banka atm'lerini kapsayabiliyor. Bazılarında kart çekim limitine takılmadan tek kalemde çekme imkanı tanıyan işlemler. Tabi önceliğimiz maddi olarak ne verdiği olacağından Denizbank, Garanti, Ing ve Şekerbank biraz öne çıkan Bankalar. 2016 yılı Emekli maaşı kampanyaları ilgili sitelerde belirtildikçe yazımızda güncellenecektir.

DENİZBANK SGK dan yapılan bildirimde 2015 Temmuz ayı itibariyle emekli maaşları Denizbank tarafından ödenecek olup emekli maaşını Denizbank'tan 3 yıl boyunca almayı taahhüt edenler için 300 TL promosyon ödemesi yapılacak. Şu anda emekli maaşını taşımak isteyenler için güncel bir kampanya 13.01.2016 itibariyle internet sitesinde bulunmuyor. Emekli müşteriler için sağladığı avantajlar ise hesap işletim ücreti yok, tüm atm lerden ücretsiz bakiye çekimi ve sorgulama, internet ve çağrı merkezi, ücretsiz eft havale transferi.

İNGBANK Emekli maaşını ING’ye taşıyan ve 4 yıl boyunca kalmayı taahhüt eden Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklileri 2 çeyrek altın, emekli maaşını ING’ye taşıyarak 10.000 TL ve üzeri kredi kullanan emekliler ise 3 çeyrek altın kazanıyor. Vadesiz Mevduat Hesaplarınız için hesap işletim ücreti ödemeden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tüm banka ATM ’lerinden maaşınızı ücretsiz olarak çekebilirsiniz.13.01.2016 itibariyle kampanya devam etmekte olup kampanya bitiş tarihi belirtilmemiştir.

İŞ BANKASI T.C. SGK emekli maaşını 1 Ocak- 30 Haziran 2016 tarihleri arasında İş bankasına ilk kez aktaran ve İş Bankasında kredi kartı bulunanlara ilk maaş ödemesini takip eden ay kredi kartına tek seferlik 50 TL MaxiPuan aktarılacak olup ekstra promosyon ödemesi yoktur. Mevcut T.C. SGK emekli maaşını İş bankasından alan veya uygulama başlangıç tarihinden sonra (1 Aralık 2009) almaya başlayan müşterilerimiz aşağıdaki ayrıcalık ve avantajlarımızdan, ek bir işlem yapmalarına gerek olmadan yararlanabilmektedirler. Uygulama süresince kredi kartı ve ek kartlarınız için yıllık ücret ödemeyeceksiniz. Maaşınızı bankadan almaya başladığınızda, en az 1 adet fatura talimatı vermeniz halinde kredi kartları ile yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız MaxiPuan’ın %20’si kadar ilave. Maaş hesabınızdan Hesap İşletim Ücreti tahsil edilmeyecektir.

AKBANK TAŞ. SGK emekli maaşını ilk kez Akbank'a taşıyan ve 2 yıl kalmayı taahhüt edenler şubelere gidip Kampanya Başvuru Formu’nu dolduruyorlar. Yurt içinde tüm banka ATM’lerinden ayda 2 kez ücretsiz para çekebilirsiniz. Maaş taşıma konusunda ekstra bir promosyon ödemesi yok. Ücretsiz Havale gönderebilirsiniz  Akbank Direkt ile EFT işlemlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz. Hesap İşletim Ücreti ödemezsiniz  Kiralık kasa ücreti 325 TL yerine 125 TL ödersiniz.

GARANTİ BANKASI 1 Ekim 2015’ten itibaren kampanya katılım belgesini imzalayarak Garanti Bankası’na SGK emekli maaşı yatmaya başlayan ve maaşını üç yıl boyunca Garanti Bankasından almayı taahhüt edenler için aşağıdaki avantajlar sunulmaktadır. Son Katılım tarihi 31 ocak 2016 Üç yıl boyunca Garanti’den alma sözü ile maaşını taşıyan müşterilerine hoş geldin hediyesi olarak çeyrek altın değerinde 1.60 gram altın hesabınıza yüklenir. Emekli bir yakınınızı daha Garanti’ye getirdiğinizde bir çeyrek altın değerinde 1,60 gram altın daha hesabınıza yüklenir. Garanti Bankası’nın geniş ATM ağından, emekliler için hazırlanan özel menüyle bakiyenizin tamamını tek tuşla ve kuruşu kuruşuna çekebilirsiniz. Üstelik emekli maaşınızı çekerken nakit çekim limit aşım ücreti ödemezsiniz. Hesap işletim ücreti yok!  Emekli maaşınızın yattığı vadesiz hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.ŞEKERBANK TAŞ. Maaşını Şekerbank' a taşıyan emekliler için ilk maaş ödemesi sonrası 300 TL veya 2.400 TL masrafsız ve 0 faizli 24 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi kullanım hakkı kazanabilirsiniz. İşlemler için başvuru tarihi belirtilmez iken kampanya sitesinde 13.01.2016 itibariyle ilan edilmektedir. Bankamızdaki tüm hesaplarınız için hesap işletim ücreti muafiyeti İnternet Şubesi ve Çağrı Merkezi aracılığıyla gerçekleştireceğiniz tüm Havale ve EFT ’leri ücretsiz  Şekerbank ATM’lerinden Ücretsiz Limit üstü Nakit Çekim İmkanı Tüm ATM’lerimizden komisyon ücreti ödemeden limit üstü para çekimi. Tüm Banka ATM’lerinden Ücretsiz Maaş Hesabınıza Erişim ve Nakit Çekim İmkanı Tüm Banka ATM’lerinden emekli maaş bakiyenizi ücretsiz görüntüleyebilir ve diğer banka ATM limitleri dahilinde komisyon ücreti ödemeden maaşınızı çekebilirsiniz.

T.C. ZİRAAT BANKASI Emekli maaşını Ziraat Bankasından alan müşterilere, Hususi araç kasko işlemlerinde yüzde 10 indirim, Özel konut poliçelerinde yüzde 15 indirim sunmaktadır. Emekli maaşını Ziraat bankasından alanlar için Jolly Tour da yapacakları turizm alışverişlerinde avantajlar sunmakta olup ekstra promosyon ödemesi yoktur. Emeklilere özel ATM günlük para çekme limiti ile aynı günde tüm maaşınızı, ATM’den çekebilirsiniz Emekli maaş hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz

YAPI ve KREDİ BANKASI YKB 3 yıl boyunca emekli maşını almayı taahhüt eden ve başvuruda bulunanlara Yapı Kredi Bankasında Hesap işletim ücreti muafiyeti, internet şube işlemlerinde internet şube, Telefon Bankacılığı ve Atm den ücretsiz havale işlemleri. Avantajlı ihtiyaç kredisi sunmakta olup ekstra promosyon ödemesi yoktur.

VAKIFBANK TAŞ Kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Başka Şubelerimizden nakit çekmeniz durumunda herhangi bir ücret ödemezsiniz. Hgs ücretsiz alabilirsiniz. Kredi Kartınız ve yakınlarınız için çıkaracağınız ek kredi kartı için kart aidat ücreti ödemezsiniz. Kampanya 13.01.2016 itibariyle devam etmekte olup ekstra promosyon ödemesi yoktur.

TÜRKİYE FİNANS Hesap işletim ücreti yok. İnternetten havale-eft işlemleri ücretsiz olup, muafiyet SGK maaş ödemesinin yapıldığı hesap için geçerlidir. Kiralık kasa %50 indirim avantajı olup, sadece ilk yıl içindir. Kredi Kartı ücreti bulunmayan Happy Zero Kart. Kampanya 13.01.2016 itibariyle devam etmekte olup ekstra promosyon ödemesi yoktur.

FİNANSBANK Maaşını Finansbank'a taşıyan emekliler CardFinans Emekli ile market ve eczane harcamalarında her yıl 360 TL'ye varan indirim kazanıyor, Öncelikle Cardfinans Emekli karta başvuru yapmanız gerekiyor. Hesap işletim ücreti ödemezsiniz. İnternet Bankacılığı ile yapılan eft havale işlemlerine ücret ödemezsiniz. Kampanya 13.01.2016 itibariyle devam etmekte olup ekstra promosyon ödemesi yoktur.

TEB Hesap işletim ücreti muafiyeti, Kefilsiz ve size özel indirimli faiz oranlarıyla ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi alabilirsiniz. Sadece ilk yıl değil, emekli maaşınız TEB’e yattığı sürece kart ücreti muafiyeti 13.01.2016 itibariyle günceldir. Ekstra promosyon ödemesi yoktur.

HALKBANK İnternet sitesinde Emekli müşteriler için herhangi bir konu belirtilmemiş olup 50.000 TL ye kadar ihtiyaç kredi imkanı sunmaktadır.


Kaynak : http://www.kucukpara.com/