Emekliye Promosyon | SSK SGK Emeklisine Banka Promosyonu

MÜEZZİNOĞLU'NDAN YENİ PROMOSYON AÇIKLAMASI

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız. Aralık sonunda hayırlı bir karar verilir" dedi. Müezzinoğlu emeklililere promosyonla ilgili olarak "Bu ay içinde açıklanır" diye konuştu.

PROMOSYON HESABINI KALEM KALEM ANLATTI

Müezzinoğlu promosyon ücreti hesabını tek tek anlatarak; Emekli maaşları, para sizde (bankada) kaç gün kalıyor? 1 gün kalan var, 2 gece kalan var, 2.5 var. Ortalama 2 gün kabul ettik. Ortalama 2 gün, yılda 24 gün ediyor. 1 yıllık miktar 195 milyar TL. Bunu 200 milyar ve yıllık 1 ay kabul edin. 200 milyar yılda 1 ay bankada kaldığında bunun karşılığı ne? Hesap yaptılar. 110 lira yıllık. Dedim onu 125 lira kabul edin. 3 yıllık karşılığı 375. Hadi bunu da 400 yapın. Geldiğimiz nokta bu.11 milyon 800 bin emekli var. 400 lirayı 3 yıla bir dağıtın. 100 lira civarı. Biraz üzerinde rötuşlara ihtiyaç var. Ben yılbaşına olur diye düşünüyorum. Emeklimizi farklı yerlere sürüklemek isteyen bir algı yönetimi yapıyorlar. 900 TL’lik rakamlardan söz edenler oldu. Kamuoyuna yansıyan afaki rakamların karşılığı yok bankalarda.” ifadelerini kullandı.


EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETİ NEDİR?
Emekli promosyon ücreti kısaca, finans kuruluşlarının 11 milyon gibi çok ciddi bir insanın emekli maaş hesaplarının likiditesini işletmesinin karşılığı olarak müşterisine promosyon parası vermesini öngören bir uygulama. Bu noktada, tabi olarak devletin yetkili kurumları anlaşmayı sağlama aşasında aracı durumunda yer alıyor.

BİR YILDIR GÜNDEMDE
Öte yandan vatandaşların büyük sabırsızlıkla beklediği bu promosyon konusu bir yıldır gündemdeki yerini koruyor. Bu nedenden dolayı hükümetin hadiseyi yılbaşına kadar halletmesi bekleniyor.


Güncel promosyon haberlerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Güncelleme 3 Aralık 2016