SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır | Yardım SayfasıHİZMET ÇİZELGESİNİ NASIL KOPYALAYACAĞIM ?

- Yanda verilen linke tıklayarak Turkiye.gov.tr sitesine gidiniz.

- Açılan sayfada "Sisteme Giriş" linkini takip ederek TC Kimlik ve E-Devlet şifrenizi kullanarak siteye giriş yapınız (E-Devlet şifreniz yoksa, herhangi bir postaneden 1 TL karşılığı şifrenizi hemen alabilirsiniz.)

- Siteye giriş yaptıktan sonra ok ile işaretli arama alanına "4A Hizmet Dökümü" dökümü yazarak çıkan listeden "4A Hizmet Dökümü" bağlantısına tıklayarak hizmet dökümü sayfanıza ulaşabilirsiniz. (Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.)


  Alt yazı


- Hizmet Çizelgemiz ekrana geldikten sonra aşağıda ok ile işaretli "4A Detaylı Hizmet Çizelgesi" seçeneğini tıklıyoruz.

  Alt yazı


- Detaylı Hizmet Çizelgemiz ekranda göründükten sonra, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği şekilde hizmet çizelgemizi kopyalamaya başlıyoruz. Faremizin sol tuşunu  "Tescil Bilgileri" yazan yerin üzerinde tıklayıp, çizelgemizin tamamını alacak şekilde aşağıya doğru çekmeye başlıyoruz. Seçili alanlar mavi olarak görünüyor.

  Alt yazı


Faremizin sol tuşunu basılı tutarak, tüm çizelgemizi kapsayacak şekilde aşağıda gösterilen yere kadar çekiyoruz. Son yıla ait genel toplam satırının sonuna kadar seçiyoruz.


  Alt yazı

- Şimdi  farenizin sağ tuşuna tıklayarak "kopyala" seçeneği ile de kopyalama işlemini yapabilirsiniz. ( Alternatif olarak, "CTRL" tuşunu basılı tutarak "INS" (insert) tuşuna basarak çizelgemizi kopyalayabiliriz.)

 - Hizmet çizelgemizi kopyalamış olduk. Şimdi faremizi maaş hesaplama programı içerisinde yapıştırılacak olan sarı alanın içine tıklayıp, "CTRL" tuşunu basılı tutarak "V" tuşuna basarak hizmet çizelgemizi yapıştırabiliriz. (Alternatif olarak faremizin sağ tuşuna tıklayarak "yapıştır" seçeneğini de kullanabiliriz.)