Sigorta Primlerinizi Yüksek Ödeseydiniz Emekli Maaşınız ne olurdu ?


PRİMLERİNİZİ YÜKSEK ÖDESEYDİNİZ EMEKLİ MAAŞINIZ NE KADAR OLURDU ?

Sitemizi kullanarak bu sorunuzun cevabına çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hizmet çizelgenizi kopyalayıp maaş hesaplama sayfamızdaki sarı alana kopyaladıktan sonra ödediğiniz primleri değiştirip emekli maaşınızı nasıl etkilediğini anında hesaplayabilirsiniz.

Örnek olarak aşağıdaki resmi kullanabiliriz. Hizmet çizelgenizi maaş hesaplama sayfamıza yapıştırdığınızda görünümü bu resimdekine benzer bir görüntü olacaktır. Şimdi "GÖNDER" butonuna basmadan önce primlerimizi yükselteceğiz. SGK Primlerinizi Yüksek Ödeseydiniz Emekli Maaşınız ne olurdu ?

Emekli maaşı hesaplamalarında yıllık prim esas alınmaktadır. (Tek istisnası 2008 yılıdır.) Şimdi yapmamız gereken hizmet çizelgemizde primlerini yükseltmek istediğimiz yıllara ait "XXXX Yılı Genel Toplamı" yazan satırları bulmak. Örneğimizde 2007 yılına ait satır kırmızı çember ile işaretlenmiştir. Örneğimizdeki satırda gördüğümüz ilk rakam "61" o yıl içinde ödenen prim gün sayısını göstermektedir. Aynı satırda gördüğümüz ikinci rakam "1.418,96" ise o yıl için gösterdiğimiz kazançları ifade etmektedir.

Şimdi bu kazanç hanesindeki değerleri dilediğiniz rakamlarla değiştirip, "GÖNDER" tuşuna basarak emeklilik maaşınızda nasıl bir değişikliğe neden olacağını hemen görebilirsiniz.